--- HOME ---

         2 blog o Přátelích Zde

Prosinec 2009

PF 2010

31. prosince 2009 v 16:39 Diplomy

New dess "Drama"

30. prosince 2009 v 22:34 Odpadák
new dess..opět od Ushera...spokojenost 100%..je nádhernej jako vždy...

Angelina Jolie po skončení natáčení

30. prosince 2009 v 13:30 Paparazzi//Novinky
Angelina Jolie & děti: Bubble Jacket rodinu!

Po natáčení další scény podél řeky Hudson , Angelina Jolie je ráda, že jí Brad Pitt a jejich děti Shiloh a Zahara přišli naproti po namáhavém pracovním dni na Manhattanu v úterý (29. prosince).


Angelina Jolie při dalším natáčení salt

30. prosince 2009 v 13:20 Paparazzi//Novinky
Angelina Jolie nadále Reshoot soli

Angelina Jolie je zpět na scéně reshooting scény podél řeky Hudson pro nadcházející film Salt v úterý (29. prosince) v New Yorku.
34-rok-stará herečka hraje důstojníka CIA obviněného, že je ruský špion - a musí prokázat, že někdo jiný je skutečný zrádce

Najlepšie zarábajúcou herečkou sveta je Angelina Jolie

30. prosince 2009 v 13:13 Paparazzi//Novinky
Podľa informácií magazínu Forbes Jolie od júna 2008 do júna 2009 zarobila 27 miliónov amerických dolárov, čo je o dva milióny viac než Jennifer Aniston.

Americká filmová hviezda Angelina Jolie ovládla aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich herečiek na svete. Jolie si za dvanásť mesiacov pripísala na konto 27 miliónov dolárov, za čo podľa odborníkov z filmového priemyslu môže vďačiť predovšetkým akčnej snímke Wanted. Okrem toho jej časť balíka vyniesol film Výmena, následná nominácia na Oscara, ale aj honorár za pripravovaný film Salt.
Strieborná Aniston si prilepšila o 25 miliónov dolárov najmä vďaka romantickej komédii Marley a ja a pripravovanej snímke The Baster. Okrem toho jej stále prúdia peniaze zo seriálu Priatelia.
Na tretej priečke je oscarová rekordérka Meryl Streep, ktorá si 24 miliónov dolárov zarobila účinkovaním v letnom kinohite Mamma Mia! a honorármi za ďalšie filmy.
Na štvorke je Sarah Jessica Parker, ktorá si popularitu aj milióny vyslúžila rolou Carrie Bradshaw v seriáli Sex v meste a jeho minuloročnom filmovom spracovaní. Za rok zarobila 23 miliónov dolárov.
Prvú päťku najlepšie zarábajúcich herečiek Hollywoodu uzatvára Cameron Diaz. Dvadsať miliónov dolárov jej na účet pribudlo po úspechu komédie Mejdan v Las Vegas.
O tom, že získať Oscara neznamená automaticky aj prúdenie peňazí na konto, svedčí aj Kate Winselt. I keď tento rok získala dva Zlaté Glóbusy a najcennejšie filmové ocenenie za rolu v snímke Predčítač, v rebríčku sa umiestnila na 15. priečke so zárobkom dva milióny amerických dolárov. Príčinou je najmä fakt, že od roku 2006, kedy si zahrala v romantickej komédii Prázdniny, neúčinkovala v žiadnom komerčne úspešnom filme. Značnejší obnos peňazí jej nepriniesla ani reklama pre spoločnosti American Express či Lancome.

Desať najlepšie zarábajúcich herečiek podľa magazínu Forbes

Angelina Jolie zvolena "kráskou desetiletí"

30. prosince 2009 v 13:10 Paparazzi//Novinky
Půvabně našpulená ústa Angeliny Jolie společně s jejími hustými vlasy a silnou osobností z ní učinily předmět závisti žen na celém světě. A zajistily jí první místo v průzkumu "kráska desetiletí" britského řetězce drogerií Superdrug, který se dotázal na názor zhruba tří tisíc lidí.

Angelina Jolie a Brad Pitt

Angelina Jolie: Pokračování v natáčení Salt

29. prosince 2009 v 19:32 Paparazzi//Novinky
Angelina Jolie: Salt Chilly žvatlání

Angelina Jolie telefonuje na jejím mobilním telefonu během přestávky z natáčení některých scén pro Salt v chladné zimě New York City v pondělí (28. prosince).

Brad Pitt & Angelina Jolie: Nákupy v New yorku

29. prosince 2009 v 19:25 Paparazzi//Novinky
Brad Pitt & Angelina Jolie: Ulice košíku
Brad Pitt a Angelina Jolie s jejich dětma byli trochu nakupovat na ulici v New Yorku na začátku tohoto týdne.
Nemůžete vidět tváře, ale vypadá to, že horký pár Hollywoodu byl doprovázen Maddoxem, Paxem, Zaharou a Shiloh.


ANGIE IN ELLEN SHOWS

29. prosince 2009 v 13:48 Různé

Brad Pitt a Angelina Jolie věnovali o Vánocích 1,9 milionu SOS vesničkám

29. prosince 2009 v 0:25 Paparazzi//Novinky
LOS ANGELES Sto tisíc dolarů, v přepočtu na koruny tedy něco kolem 1,9 milionu, věnovali dvěma SOS vesničkám jako vánoční přilepšení partneři Brad Pitt a Angelina Jolie Hollywoodští herci vychovávající společně šest potomků dvakrát darovali padesát tisíc dolarů SOS vesničkám na Floridě a v Illinois.

"Na vlastní pěst jsme pocítili, jak velkou a záslužnou práci SOS vesničky při výchově osiřelých dětí vykonávají a jak udržují rodinu pohromadě," uvedla k daru Angelina.

"V tuto sváteční dobu mnoho z nás bere jako samozřejmost, že nás obklopují milovaní členové rodiny. Chudé podmínky dětí v pěstounské péči ale naznačují, že musíme dělat ještě lepší práci, abychom potřebné mohli plně podporovat," dodal k daru Brad.

Z částky 100 tisíc dolarů pak podle hollywoodského páru bude těžit více než 200 dětí.

Kung Fu Panda

29. prosince 2009 v 0:22 Kung Fu Panda
http://dendenblog.files.wordpress.com/2008/06/kung_fu_panda_poster2.jpg

Originální název:Kung Fu Panda
Žánr:akční,Animovaný,Rodinný,Komedie
Rok výroby:2008
Režie:Mark Osborne,john Stevenson

popis:
V líhni animovaných talentů studia DreamWorks se zrodil nový hrdina, který dokáže skvěle konkurovat jeho dosavadnímu tahounovi Shrekovi. Zatímco zelený zlobr se konečně usadil, na scénu nastupuje mladý, neklidný, roztomilý a totálně nešikovný pandí chlapík jménem Po. Ten musí v akcí a vtipem nabitém příběhu ujít neuvěřitelnou cestu, během níž se z uťápnutého prodavače nudlových polévek stane legendární Dračí bojovník.

Ačkoliv se příběh odehrává ve středověké Číně, jeho kulisami by mohla být jakákoliv éra a oblast. Jeho hlavní náplní je totiž poselství, že i tomu největšímu zoufalci se může splnit jeho sen, když se ke snění přidá i trocha štěstí a především píle. Nicméně bez Číny bychom neměli hlavního hrdinu v podobě chlupaté pandy, která zbožňuje Kung Fu. Po je bojovým uměním posedlý natolik, že ignoruje vlastní nebetyčnou lenost a vydá se po pro něj nekonečných schodech do paláce v rodném Údolí klidu, aby na vlastní oči viděl volbu Dračího bojovníka - legendárního válečníka, který by zemi ochránil před pomstou démonického tygra Tai Lunga. Všeobecně se přepokládá, že se jím stane některý z pěti místních mistrů kung fu - tygřice, zmije, jeřába, kudlanky nebo opice - jenže prst guru Ugveje nakonec nečekaně ukáže na Poa. Zdejší učitel bojových umění, mistr Sifu, tak rázem čelí největší výzvě své kariéry. Musí z nemotorného, líného a nenažraného pandy stvořit legendu kung fu dřív, než se do Údolí klidu vrátí zlý Tai Lung a přeorá ho k obrazu svému. A protože Po i jeho mistr záhy pochopí, že v těch zdánlivě největších slabinách se mohou skrývat ty největší přednosti, nemusel by sen o Dračím bojovníkovi v černobíle chlupatém provedení být pohou utopií.

Hlavním cílem režisérů Marka Osbornea a Johna Stevensona bylo natočit animovaný film, který by se nestal jen dalším z mnoha rodinných filmů se zvířátky. "Samozřejmě se lišíme už tím, že mísíme rodinnou komedii s poctivým kung fu filmem, který naprosto respektuje pravidla žánru. Nám šlo ale především o to, aby Kung Fu Panda byla nadčasová, aby nestárla. Aby se u ní stejně bavili dnešní diváci i ti, kteří film uvidí za pár let," říká Stevenson. Tvůrcům se podařilo slavné kung fu bojovníky obsadit ještě slavnějšími hlasy. V originále je mluví Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie nebo Jackie Chan. První hereckou ligu se ale podařilo obsadit i v českém dabingu (Otakar Brousek starší, Saša Rašilov, Nela Boudová), takže zdejší diváci ochuzeni nebudou.

Výměna

29. prosince 2009 v 0:19 Výměna(Changeling)
http://i35.tinypic.com/15s2812.jpg
Originální název:Changeling
Rok výroby:2008

Popis:
Režírující Clint Eastwood si rád vybírá příběhy, které jdou až na dřeň lidských emocí. Výměna není výjimkou. Příběh ženy, jíž osud připraví řadu nesmírně těžkých životních zkoušek, je podobně výjimečný jako režisérovy předchozí a mnoha cenami ověnčené filmy Nesmiřitelní, Tajemná řeka nebo Million Dollar Baby.

Los Angeles, březen 1928. Je svěží sobotní ráno a v útulném domku na předměstí se svobodná matka Christine Collins (Angelina Jolie) před odchodem do práce loučí se svým devítiletým synem Walterem. Netuší, že ho možná vidí naposledy. Po návratu z práce totiž čelí asi největší noční můře každého rodiče - zmizení dítěte. Navzdory usilovnému pátrání státních orgánů se nepodaří zachytit jedinou stopu ztraceného chlapce. Uběhne pět měsíců a najednou, jako blesk z čistého nebe, udeří šťastná novina. Walter se našel a losangeleská policie, která si potřebuje napravit pošramocenou pověst, zaviněnou četnými skandály, ho s velkou pompou před zraky novinářů předává přešťastné matce. Moment nadšení záhy vystřídá další vlna zoufalství. Nalezený chlapec není její Walter. Policie, která nechce přijít o kladné body, ale trvá na tom, že nalezenec je pohřešovaný Walter Collins a matčiny protesty vysvětluje neskutečnou psychickou zátěží. Stejně bohorovně odmítá i evidentní důkazy svědčící ve prospěch její teorie. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci a Christine se pustí do boje za svou pravdu s takovou vehemencí, že začne být nepohodlná. Zatímco ona chce jen najít svého pravého syna, ti, kteří by jí měli pomáhat a chránit, dělají vše pro to, aby ji umlčeli. Třeba i navždy.

Neuvěřitelný příběh bojovnice Christine Collins spatřil světlo světa díky scenáristovi Michaelu Straczynskimu, který ho před sedmi lety objevil v archivu losangeleské radnice. "Chystali se zničit nějaké staré záznamy a nabídli mi, jestli se v nich nechci prohrabat, než skončí v peci. Když jsem narazil na záznam o jejím případu, nevěřil jsem, že se to skutečně stalo. Ta žena vytrvale kladla jednoduchou otázku - Kde je můj syn?, a málem jí rozložila policejní sbor města Los Angeles," říká Straczynski. Nabídl příběh slavným hollywoodským producentům Brianu Grazerovi a Ronu Howardovi, protože věděl, že mají slabost pro látky podle skutečných událostí, a ti ho doporučili Clintu Eastwoodovi, který s nimi tuto vášeň sdílí. "Vzal jsem si scénář do letadla a hned po přečtení jsem věděl, že to chci točit. Mám rád skutečné příběhy, zvlášť když působí neskutečně," říká slavný herecký a režisérský veterán.

Wanted

29. prosince 2009 v 0:17 Wanted
http://blog.newsarama.com/gallery/albums/userpics/10002/normal_wanted-nycc_poster.jpg

Originální název:Wanted
Žánr:akční,Thriller
Rok výroby:2008
Režie:Timur Bekmambetov

Popis:
Wesley Gibson (James Mcavoy) je mladík, jehož život se ocitnul v bludném kruhu formovaném každodenní rutinní a nudnou prací. Navíc mu s jeho nejlepším kamarádem utekla přítelkyně a on nemá ani špetku odvahy k tomu, aby s tím něco udělal. Všechno změní jedno setkání, během něhož se dozví, že jeho otec byl hlavou tajné organizace nájemných vrahů, která odnepaměti udržuje na světě křehkou rovnováhu podle pravidla "Zabij jednoho, zachráníš tisíce". Podle krásné Fox (Angelina Jolie), která tímhle rozhovorem Wesleymu zásadně naruší životní perspektivu, jeho otce nedávno zavraždili a on si může vybrat, zda převezme rodinnou firmu. Jak sám Wesley k vlastnímu zděšení později zjistí, talent mu rozhodně nechybí. Jak byste se rozhodli vy? Zůstali byste ovcí, nebo byste se proměnili ve vlka? Zvolili byste jistotu desetinásobku a slušné penze, nebo se stali vyděděnci schopnými vychýlit dráhu letu kulky, zabít na potkání kohokoliv nebo milovat divokou, potetovanou ženu s nejkrásnějšími rty na světě?

James McAvoyje považován za jednoho z nejtalentovanějších herců současnosti, zároveň je ale známý jako člověk preferující komornější projekty (Poslední skotský král, Pokání). "Pro mě byla nabídka na hlavní roli ve Wanted příležitostí, jakých už třeba moc nebude. Na první pohled nevypadám jako typický hrdina, ale přesně to producenti chtěli. Člověka, kterému ten přerod z ovce ve vlka uvěříte," říká McAvoy, kterému navíc imponovalo obsazení rolí jeho mentorů Morganem Freemanem a Angelina Jolie Wanted je jedním z největších amerických filmů, který se točil v České republice. Na jaře 2007 tu štáb, včetněAngeliny Joile a Jamese McAvoe, strávil bezmála dvanáct týdnů.

Beowulf

29. prosince 2009 v 0:13 Beowulf
http://www.davidbordwell.net/blog/wp-content/uploads/beowulf-poster.jpg

Originální název:Beowulf
Žánr: Akční,Dobrodružný,Drama,fantasy
Rok výroby:2007
Režie:Robert Zemeckis

Popis:
V dobách hrdinů nesl ten největší z nich jméno Beowulf. Když rek Beowulf zabil mocného démona Grendela, jeho svůdná matka se rozhodla synovu smrt za každou cenu pomstít. Jejich vzájemný boj se v průběhu staletí promítl do celé řady epických básní a učinil Beowulfovo jméno nesmrtelným.
Držitel Oscara Robert Zemeckis vypráví starou severskou báji o Beowulfovi s použitím nejmodernějších technologií současnosti, díky kterým se mu podařilo unikátním způsobem skloubit živou akci s magií 3D obrazů.

Beowulf je výjimečným filmovým počinem roku 2007. Jeho scénář je plodem desetiletého úsilí jednoho z nejčtenějších autorů současnosti, Neila Gaimana (komiksy Mirrormask a Sandman) a oscarového scenáristy Rogera Avaryho (Pulp Fiction: Historky z podsvětí), kteří deset let usilovali převést slavný mýtus na plátno.

Beowulf vám s pomocí technologií jako Real D, Dolby Digital 3D a IMAX 3D poskytne neopakovatelný zážitek a přenese do časů hrdinů.

Síla srdce

29. prosince 2009 v 0:10 Síla srdce (Mighty Heart,A)
http://www.sirion.sk/user/catalog_big/69/sila-srdce.jpg
Originální název:Mighty Heart,A
Žánr:Drama,Historický,Thriller
Rok výroby:2007
Režie:Michael Winterbottom

Popis:
Tu zprávu jste možná ani nezaznamenali. 23. ledna 2002 zmizel v Karáčí novinář prestižního listu Wall Street Journal Daniel Pearl. Během následujících dnů a týdnů se rojily četné spekulace o jeho osudu a stejně horečně se vedlo oficiální pátrání po stopách těch, kteří měli mít jeho zmizení na svědomí. Z malé osobní tragédie se stal velký příběh, který najednou sledoval celý svět.

Síla srdce tentýž příběh vypráví z pohledu asi nejzasvěcenějšího člověka, Pearlovy těhotné manželky Marianne (Angelina jolie). Marianne Pearl napsala o příšerných pěti týdnech, v nichž si u ní pravidelně podávaly dveře naděje se zoufalstvím, strhující knížku (k premiéře filmu vychází prvně v českém vydání). Ta zaujalaBrada pitta natolik, že se pod její filmové zpracování rozhodl podepsat jako producent a navíc do hlavní role obsadit "svou"Angelinu. "Klíčový ale byl souhlas Marianne Pearl, protože natočit film bez její přímé podpory by nemělo smysl," dodává koproducentka Dede Gardner.

Hlavní hrdinka měla také právo na volbu režiséra. Vyvoleným se nakonec stal Michael Winterbottom, který už několikrát dokázal, že podobný žánr, v němž se mísí dokumentování reality s čirou fikcí, zvládá opravdu s přehledem, ať už šlo o válečné drama z bývalé Jugoslávie Vítejte v Sarajevu nebo politické drama o vězení pro teroristy The Road to Guantanamo. "Byl jsem v Pákistánu v roce 2001 a Daniel s Marianne tou dobou zpravodajsky pokrývali válku v Afgánistánu," vzpomíná Winterbottom. Když jsem se dozvěděl o Danielově smrti, natáčel jsem právě v Pešáváru film In this World, a byl jsem tedy prakticky v centru dění. Pak jsem si přečetl Marianinu knihu a nebylo co řešit," popisuje Winterbottom, proč na nabídku natočit film o nejtěžší etapě jejího života bez váhání kývl. Předchozí pákistánská zkušenost se režisérovi velmi hodila, protože ve snaze natočit film co nejvěrněji musel pracovat přímo v místech, která se před pár lety stala svědky této události. Natáčení navíc neustále komplikovaly místní úřady, které se dílem bály o bezpečnost členů štábu a dílem toho, jak budou ve filmu prezentovány.

Jedinou opravdovou hereckou hvězdou Síly srdce je angelina Jolie pro kterou role Marianne Pearl představovala jednu z největších výzev dosavadní kariéry - nadlidsky statečná žena na pokraji nervového zhroucení, v šestém měsíci těhotenství a se silným francouzským přízvukem

Kauza CIA

29. prosince 2009 v 0:05 Kauza CIA (Good Shepherd,The)
http://www.arara.cz/i/imgs_orig/396/99396.jpg

Originální název:Good Shepherd,The
Žánr:Drama,Thriller
Rok výroby:2006
Režie:Robert de Niro

Popis:
1939, život mladého Edwarda Wilsona (Matt Damon) se zásadně změní, když na Yaleské univerzitě vstoupí do mocného tajného spolku Skull & Bones. Jako ctižádostivý student udá z čirého vlastenectví svého oblíbeného profesofa (Michael Gambon) kvůli jeho sympatiím k nacistům. Tímto krokem získá přátele ve federální vládě, která ho najme na několik tajných operací.

Vlivný vojenský zpravodajský úředník, generál Bill Sullivan (Robert De Niro), mu nabídne místo v Zahraniční zpravo-dajské službě CIA v Londýně. Wilson bez váhání přijímá...

Wilsonova kariéra závratně stoupá během 2. svě- tové války, studené války, v průběhu invaze v Zátoce sviní v roce 1961. Jako tajný agent musí celý život volit mezi svou okouzlující manželkou (Angelina Jolie) a loajalitou k CIA, mezi věrností a zradou...

Režisér Robert De Niro odhaluje pozadí vzniku CIA ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi.

Mr. & Mrs. Smith

29. prosince 2009 v 0:03 Mr. and Mrs Smith
http://angiejolie.free.fr/images/affiches/smith.jpg

Originální název:Mr. & Mrs. Smith
Žánr:Akční,Romantický,Thriller,Komedie
Rok výroby:2005
Režie:Doug Lian

Popis:
John a Jane Smithovi tvoří obyčejný manželský pár s obyčejným životem a obyčejnými starostmi. Každý z nich, ale skrývá doslova vražedné tajemství: Oba jsou ve skutečnosti dobře placenými a velmi výkonnými zabijáky(agenty), pracujícími pro konkurenční organizace. Oživení jejich nudného manželského svazku přijde až s novým úkolem od jejich zaměstnavatelů - zabít svého životního partnera. Výsledkem je velkolepá akční podívaná, během níž oba uplatní své výjimečné schopnosti a jejich manželský svazek projde rozhodující zkouškou.

Brad Pitt a Angelina Jolie se představí v hlavní roli sexy akčního filmu MR. & MRS. SMITH, který je plný špičkové akce, nejmodernějších speciálních efektů a neuvěřitelných kaskadérských kousků. Zároveň je také komediálním příběhem o neobyčejných lidech s obyčejnými problémy.

"MR. AND MRS. SMITH je příběhem o nebezpečí, sexu a vzájemném nepochopení," říká Akiva Goldsman, producent filmu. "Na rozdíl od většiny tradičních romantických komedií v něm ale máme spoustu akce a explozí. Akce je ale až ve druhém plánu - nejdůležitější jsou postavy. Film vypráví příběh manželů, kteří jsou tlačeni k tomu, aby se navzájem ulovili a zabili - to je po dlouhých letech jediná věc, která je donutí věnovat si navzájem trochu pozornosti. Když se o sobě dozví pravdu, znovu se do sebe zamilují," dodává producent.

"Film obsahuje dramatické scény, které se týkají partnerských vztahů, ale také obří akční a bojové sekvence, jež posouvají hranice kinematografie. A v neposlední řadě v něm najdete spoustu humoru. Vše je skvěle vyvážené a působí to jako skutečný život, respektive manželství," říká Angelina Jolie, krásnější polovička zabijáckého tandemu.

Alexander veliký

29. prosince 2009 v 0:00 Alexander Veliký

Originální název:Alexander
Žánr:Akční,Dobrodružný,Válečný,Drama,Romantický
Rok výroby:2004
Režie:Oliver Stone

Popis:
Velkolepá historická sága mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie, odvážného a neúprosného dobyvatele, Alexandra Velikého, který ve věku 32 let vytvořil největší impérium všech dob. Minulost a přítomnost se střetává v mozaice triumfů i porážek, ve kterých se promítají vzpomínky z dětství i Alexandrův vzestup k moci. Historický velkofilm ukazuje celý Alexandrův život. Od dospívání, které bylo naplněno sny o slávě a dobrodružství, až po jeho osamělou a mystickou smrt. Od bouřlivého vztahu s rodiči - mocný král a královny předurčili svého syna jako následníka trůnu za každou cenu, až po chvíle, kdy vyburcoval své společníky i vedl obrovskou armádu přes vyprahlá válečná pole v Persii i přes zasněžené vrcholky indických hor. Film je kronikou Alexandra Velikého a jeho cesty stát se žijící legendou, muže, který byl hnán myšlenkou, že moc je sílou osudu.

Příběh žraloka

28. prosince 2009 v 23:57 Přiběh žraloka(Shark Tale)
http://images-eu.amazon.com/images/P/B0007CTL06.02.LZZZZZZZ.jpg

Originální název:Shark Tale
Žánr:Animovaný,rodinný,Komedie
Rok výroby:2004
Režie:Bibo Bergeron,Vicky Jenson,Rob Letterman

Popis:
Oscar, malá rybka, která samou upovídaností pusu nezavře, má ctižádost pohybovat se v nejvyšších společenských vrstvách. Lennymu, velkému bílému žralokovi, způsobila citlivá povaha životní problém, který drží ve velké tajnosti: je totiž vegetarián. Poté, co pravda vyjde najevo, stane se Oscar následkem velké lži pochybným hrdinou. Přesto se právě tehdy Oscar a Lenny stanou dobrými přáteli.

Ve filmu PŘÍBĚH ŽRALOKA propůjčili figurkám hlasy známí herci: Will Smith Oscarovi - podvodníčkovi, kterému se až doteď vždy podařilo vyklouznout z nesnází, Robert De Niro Donu Linovi, velkému bílému žralokovi, který zaujímá nejvyšší postavení v potravinovém řetězci na Útesu; Renée Zellwegerová mluví za krásnou andělskou rybu Angie, která skrývá Oscarovo tajemství, Angelina Jolie dala hlas femme fatale Lole, dračí rybě, která využívá své ženské půvaby k získání všeho, co si přeje, Jack Black mluví roli velkého bílého žraloka Lennyho - syna Dona Lina, který je tajným vegetariánem, a režisér Martin Scorsese hovoří za Sykese, nadutou velkou rybu, jež je plná ohně a nikdy nevynechá příležitost někoho pomluvit. V českém dabingu propůjčili své hlasy hlavním hrdinům Aleš Háma (Oscar), Bohuslav Kalva (Don Lino), Hana Ševčíková (Angie), Filip Jančík (Lenny), Marcela Kyselová (Lola), Libor Hruška (Sykes), Martin Janouš (Ernie), Hynek Dřízhal (Bernie) a Petr Gelnar Frankie).

Film režíroval Vicky Jenson, Bibo Bergeron a Bob Letterman podle scénáře Michaela J. Wilsona a Boba Lettermana.Producenty jsou Bill Damaschke, Janet Healyová a Alison Lyon Seganová spolu s koproducentem Jeffreym Katzenbergem.