--- HOME ---

         2 blog o Přátelích Zde

UNHCR-OSN

Angelina Jolie: Podpořte Libyjské uprchlíky !

3. března 2011 v 15:40
Angelina Jolie naléhá na podporu libyjských uprchlíků v novém prohlášení vydaném ve středu (2. března).

Herečka a vyslanec dobré vůle UNHCR mluvila z Kábulu, Afghánistánu a sdílené, že ona se setkávala s uprchlíky , které bojuje o přežití.

"Jak jsme svědky této nejnovější krize odehrávající se v západní a severní Africe, je nezbytné, aby všechny strany respektovat základní práva osob žijících v ohrožení uprchnout do bezpečí - ať už civilistů v rozporu v jejich vlastní zemi nebo uprchlíků a žadatelů o azyl ulovené v novém konfliktů, "Angelina uvedl v prohlášení (přes TRH ). "Všichni se ptají, jestli jsou civilisté chráněny a ne poškozeny."

"S těmito novými vlnami povstání a konfliktů, je a nadále bude masivní nové vysídlení. Svět potřebuje k řešení tohoto okamžiku. Musíme dát lidem bezpečný průchod, evakuace v případě potřeby, a zajistit jim azyl. Nechceme se ohlédnout a zjistit jejich smrti jsou v našich rukách, "Angelina dodala.
."Vzhledem k tomu, světovou pozornost přesouvá na nejnovější uprchlické krize, musíme mít na paměti, že pokud nebudeme podporovat lidi v dlouhodobém horizontu, aby skutečně dostat zpátky na nohy - na krmení, přístřeší a vychovávat jejich rodiny, vydělávat na živobytí s důstojnost, a účastnit se smysluplným způsobem ve svých společnostech - uvidíme pokračující cyklus nestability a nové krize, "dodala.

Humanitární práce

2. ledna 2010 v 11:52
humanitakce
27. srpna 2001 - Jolie je představena v UNHCR
Ženeva
Ochotný velvyslanec

Jolie darovala milion dolarů Afgháncům

14. října 2009 v 11:57
ŽENEVA, 27. září 2001 (UNHCR) - Americká herečka Angelina Jolie, která byla nedávno jmenovaná velvyslancem dobré vůle UNHCR, darovala milion dolarů, aby ulehčila utrpení afghánských uprchlíků.

Angelina Jolie poskytla pomoc západosaharským uprchlíkům

14. října 2009 v 11:56
ŽENEVA, 13. září 2002 (UNHCR) - Velvyslankyně dobré vůle UNHCR Angelina Jolie přispěla částkou 100 000 USD na mimořádně potřebnou potravinovou pomoc uprchlíkům ze západní Sahary.

Angelina Jolie mezi uprchlíky v Thajsku

14. října 2009 v 11:55

BANKOK, 22. května 2002 (UNHCR) - I přes velkou nepřízeň počasí navštívila velvyslankyně dobré vůle UNHCR Angelina Jolie v pondělí 19. května uprchlický tábor Tham Hin v Thajsku. Byla to její první návštěva uprchlického tábora v Jihovýchodní Asii a trvala jeden den.

Guterres a Jolieová slíbili podporu Pákistánu po zemětřesení

14. října 2009 v 11:51
ISLÁMABÁD, 26. listopadu 2005 (UNHCR) - Vysoký komisař OSN pro uprchlíky António Guterres a vyslankyně dobré vůle UNHCR Angelina Jolie promluvili o šoku, který prožívali v severním Pákistánu zničením říjnovým zemětřesením. Oba pak přislíbili podporu zemi, která byla velkorysým hostitelem milionů afgánských uprchlíků po více než 25 let.

Práce Angeliny Jolieové pro UNHCR

14. října 2009 v 11:50
Začátkem roku 2001 se Angelina Jolieová obrátila na Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) s dotazem, jak by mohla uprchlíkům pomáhat. Chtěla se dozvědět něco víc o humanitárních operacích. Krátce po absolvování informativních schůzek v UNHCR ve Washingtonu se vydala do Pobřeží slonoviny, Tanzánie a Sierry Leone, kde strávila několik týdnů setkáváním s uprchlíky a prací s terénními pracovníky UNHCR.
 
 

Reklama